April 13, 2023

Newgate Investment: 10 lat na rynku i ponad 110 tys. mkw powierzchni handlowej

Newgate Investment to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, który posiada 10-letnie doświadczenie i nieustannie poszerza swoje portfolio. Obecnie posiada 28 obiektów w całej Polsce. Na koniec roku 2022 do portfela firmy trafiło 5 obiektów w Chorzowie, Częstochowie, Zielonej Górze, Grodzisku Mazowieckimi i Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie GLA wszystkich nieruchomości wynosi 110 000 m2 powierzchni handlowej zróżnicowanej zarówno pod względem położenia geograficznego jak i struktury najemców, a komercjalizacja jest na poziomie 99%.

Firma planuje w najbliższych latach znaczny rozwój poprzez podwojenie ilości obiektów przede wszystkim o inwestycje długofalowe, projekty retail parkowe, stand alone, również poza granicami kraju. Szukając możliwości rozwoju Newgate zdecydował się również na nowy kierunek development. Pierwszy obiekt zostanie otwarty w 3Q2023 w Malborku przy al.Wojska Polskiego. Comfy Park Malbork o powierzchni 4100 m2 GLA zajmą min. Lidl, Sinsay, Rossmann i Pepco, czyli międzynarodowe najlepsze marki z dobrą synergią.  

Zakończona została rewitalizacja dwóch kluczowych obiektów : Parku Handlowego Wysockiego w Białymstoku, który tym samym po przebudowie stał się największym parkiem handlowym w województwie podlaskim oraz Galerii Sieradzkiej.  05.03 w PH Wysockiego otwarto Galaxy Center na powierzchni ok 1000 m 2 , co daje  w chwili obecnej 99 % komercjalizacji galerii. Do współpracy zaproszono popularnych i cenionych najemców, część z nich to wieloletni partnerzy  na innych  obiektach Newgate, jak  np. Sinsay , Pepco, KIK, Tedi, Action, CCC, Rossmann, Takko, Jysk itp.

Wprowadzanie zmian na istniejących obiektach czy zakup nowych jest zawsze przemyślanym procesem , w którym główny nacisk położony jest na zadowolenie klienta i jego oczekiwania. Kompletując najemców zwracana jest uwaga aby klient tworzył cały koszyk potrzeb w danym obiekcie.

Nowy rok nowe możliwości, wiele zmian. Obecnie za zarządzanie obiektami  i projektami odpowiada Pan Anton Grytsenko, którego bliżej poznać będzie można na wrześniowych targach SCF 2023 Spring i  Fall w Warszawie. Pod koniec lutego br do grona współpracowników firmy dołączył Pan Paweł Leśny na stanowisko CFO, który poprzez swoje wieloletnie doświadczenie będzie wspierał firmę w rozwoju, również na rynku międzynarodowym.

Newgate wchodzi w rok 2023 z wieloma planami i pomysłami na następne lata celebrując w międzyczasie swój jubileusz- 10 lecie istnienia na rynku nieruchomości. W związku z intensywnym rozrostem zespołu i inwestycji spółka na koniec marca 2023 przenosi się do znacznie większego i nowoczesnego biura, gdzie będą tworzyły się kolejne, ciekawe projekty.